USA wycofuje się z używania testów PCR

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 20213 min

Zgodnie z zamieszczoną na oficjalnej stronie informacją, po 31 grudnia 2021 roku, CDC wycofa wniosek do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o zezwolenie na awaryjne użycie panelu diagnostycznego CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) RT-PCR, testu genetycznego wprowadzonego po raz pierwszy w lutym 2020 r. do wykrywania wyłącznie SARS-CoV-2.

CDC zaleca przy tym laboratoriom i ośrodkom badawczym aby przygotowały się do przejścia na inny test na COVID-19 zatwierdzony przez FDA. CDC zachęca laboratoria do rozważenia przyjęcia metody multipleksowej, która może ułatwić wykrywanie i różnicowanie SARS-CoV-2 i wirusów grypy, co – jak zauważa agencja – okaże się pomocne w miarę zbliżania się sezonu grypowego.

Według niektórych interpretacji oznacza to, że testy PCR mogły nie rozróżniać grypy i koronawirusa, ale z oficjalnego komunikatu to jasno nie wynika i pozostaje jedynie w sferze spekulacji.

Rzeczniczka CDC, Jasmine Reed, w mailu do portalu healthfeedback.org, wyjaśnia, że dotychczasowe testy zostały wycofane nie dlatego, że były wadliwe, ale dlatego, że pojawiły się nowe, bardziej wydajne, dzięki którym można przebadać większą liczbę próbek w krótszym czasie i wykryć więcej niż jeden patogen.

Centers for Disease Control and Prevention, CDC to agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Źródło: CDCFakehunter PAP

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk