Prof. Piotrowski: Jakikolwiek przymus wprowadzany w związku ze szczepieniami na Covid-19 jest niezgodny z konstytucją

Karol Kwiatkowski5 grudnia, 202122 min

Jakikolwiek przymus wprowadzany w związku ze szczepieniami na Covid-19 jest niezgodny z konstytucją. Ta gwarantuje bowiem wszystkim obywatelom prawo do ochrony zdrowia – powiedział konstytucjonalista, prof. Ryszard Piotrowski.

Ryszard Piotrowski to polski prawnik, konstytucjonalista, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, komentator wydarzeń polskiego życia publicznego.

– Jakikolwiek przymus wprowadzany w związku ze szczepieniami na Covid-19 jest niezgodny z konstytucją. Ta gwarantuje bowiem wszystkim obywatelom prawo do ochrony zdrowia. Jej art. 30 mówi też wprost o godności człowieka, tak więc zmuszanie go do poddania się takiej czynności jest jej obrazą – człowiek nie jest własnością państwa – powiedział dla Rzeczpospolitej prof. Piotrowski.

I dodał, że „Poza tym każdy ma prawo decydowania o życiu osobistym, a ponadto w obecnej sytuacji poddanie się szczepieniu jest w istocie swego rodzaju udziałem w eksperymencie medycznym. Wprowadzane więc zakazy i nakazy związane ze szczepieniem mogą być źródłem krzywdy ludzi i podejmowania prób rozmaitego obejścia zakazów. Na tym nie koniec. Wprowadzanie kar jest też sprzeczne z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Ta stanowi wprost, że w dziedzinie medycyny musi istnieć świadoma zgoda osoby zainteresowanej”.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • nie jestem krasulski

  5 grudnia, 2021 at 4:12 pm

  co za belkot

  Reply

 • Irmina

  5 grudnia, 2021 at 10:48 pm

  Nie zgodne z Konstytucją, tylko jak się bronić ,chcą zmusić nas do szprycy za wszelką cenę.
  Nasi wybrańcy narodu ,usiłują nas segregować pod pozorem covida ,zaszprycowani mogą do kawiarni, restauracji ,zaraz będą nas po obozach osądzać, jeszcze może dojść do tego że z pracy powywalaja pracodawcy jeśli nie ma paszport zaszprycowania .
  Lekarze -panowie życia i śmierci z pacjentem robią co chcą, z infekcjami nie przyjmują, a jeśli zlitują się przyjmą kierują kwarantanne i test .
  Każde zawiadomienie o usiłowanie czy podejrzenie przestępstwa, nie pamiętam dokładnie terminologi ,oddalane przez Prokuraturę.
  Jak się ,w jaki sposób, bronić ma bronić siebie osoba nie zamożna .

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk