Patodeweloperka/ Kawalerka o powierzchni 2,5 mkw

Karol Kwiatkowski29 listopada, 202113 min

Mikrokwalerka z Koszalina: 2.5 mkw z antresolą. Przepisy więzienne mówią o tym, że na więźnia w celi powinno przypadać minimum 3 metry kwadratowe – napisał w mediach społecznościowych Jan Śpiewak, działacz społeczny, który walczy z dziką reprywatyzacją i patodeweloperką.

Jan Śpiewak opublikował w mediach społecznościowych post, w którym pokazał, jak wygląda „kawalerka” w Koszalinie. W budynku przy ul. Modrzejewskiej najmniejsze „mieszkanie” ma mieć powierzchnię 2,5 metra kwadratowego. Według projektu znajdzie się tam toaleta z prysznicem, a tuż obok szafka kuchenna. Z kolei sypialnia z pojedynczym łóżkiem i oknem została umiejscowiona na antresoli, na którą wchodzi się po drabinie.

Mikrokwalerka z Koszalina: 2.5 mkw z antresolą. Przepisy więzienne mówią o tym, że na więźnia w celi powinno przypadać minimum 3 metry kwadratowe. Ten innowacyjny produkt para mieszkaniowy łączy najlepsze tradycje polskiego więziennictwa i polskiej deweloperki – stwierdził Jan Śpiewak.

I dodał: „P.S. Polskie prawo przewiduje, że lokal mieszkalny musi mieć 25 mkw minimum. Deweloperzy obchodzą przepisy udając, że to lokale usługowe. Jeśli przepisy by pozwalały to sprzedawaliby mikrokawalerki bez okien. Tak działa wolny rynek”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Technik

    29 listopada, 2021 at 7:48 pm

    Jeszcze mozna z tej kabiny wyeliminowac wiszace WC i zastapic je tureckim (kucanym) WC ktopre jednoczesnie bedzie odplywem z prysznica. Taki brodzik z duza dziura przy scianie do ktorej sie sra.
    To juz cela w ZK jest bardziej komfortowa, bo jest na jednym poziomie.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk