„Chopin też był uchodźcą” – koncert z udziałem nieprzychylnych rządowi artystów

Karol Kwiatkowski13 listopada, 20213 min

Stanisław Soyka, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Marian Opania, Zbigniew Hołdys, Alicja Majewska, Aga Zaryan, Jacek Kleyff i inni znakomici artyści wystąpią w koncercie „Chopin też był uchodźcą” w Nowym Świecie Muzyki. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na pomoc migrantom na polsko-białoruskiej granicy.

„»Chopin też był uchodźcą« jest spotkaniem słowno-muzycznym wspierającym osoby w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Chcemy opowiedzieć historię znajdujących się tam ludzi poprzez relacje naocznych świadków uzupełnione utworami literackimi i muzycznymi. Przy okazji wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz Grupy Granica (bilety-cegiełki, zbiórka online podczas transmisji)” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia ze Stowarzyszenie Smolna.

Utwory związane z tematyką wędrówki, uchodźstwa, człowieczeństwa wykonają artyści: Stanisław Soyka, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Marian Opania, Zbigniew Hołdys, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Tadeusz Woźniak, Andrzej Ferenc, Piotr Muszyński, Maciej Zuchowicz, Lena Piękniewska, Katarzyna Żak i Witold Cisło, Aga Zaryan i Michał Tokaj, Marina Hulia, Nasta Niakrasava i Jacek Kleyff, Kesira Adajewa, Aleksandra Hortensja Dąbek i Aleksandra Bobrowska.

Segregacja sanitarna podczas koncertu

Bilety na koncert w cenie 100 zł są do nabycia w systemie e-bilet. Dochód z biletów przeznaczony będzie w całości na cele Grupy Granica, która stara się nieść pomoc migrantom uwięzionym na polsko-białoruskiej granicy. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w pełni zaszczepione po okazaniu paszportu covidowego. Obowiązkowe jest również noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

„Apelujemy o natychmiastowe dopuszczenie pomocy medycznej i humanitarnej oraz obecność dziennikarzy na terenach objętych stanem wyjątkowym. Opowiadamy się za utworzeniem korytarzy humanitarnych oraz zapewnieniem azylu osobom, które chcą się o niego ubiegać na terytorium RP. Chcemy dopuszczenia organizacji międzynarodowych na tereny przygraniczne objęte kryzysem humanitarnym” – piszą organizatorzy wtorkowego koncertu w Nowym Świecie Muzyki. Jednocześnie nie chcą dopuścić osób niezaszczepionych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk