PolskaFogiel o wpisie Tuska: brzydka zawiść

Magdalena Targańska25 października, 20213 min

Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w „Financial Times”, a przewodniczący PO Donald Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety – ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w odpowiedzi na krytyczny wobec premiera wpis Tuska.

Premier Mateusz Morawiecki udzielił „Financial Times” wywiadu, w którym zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania, „przystawiając jej pistolet do głowy”. Wezwał Brukselę, by – jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności – wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych.

Premier Morawiecki powiedział w wywiadzie, który ukazał sie w poniedziałek, że jakikolwiek ruch w kierunku redukcji „funduszy spójności” spotka się z mocnym odwetem. „Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli do tego dojdzie, będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji” – odparł szef polskiego rządu zapytany, czy Polska mogłaby zawetować kluczowe unijne decyzje, takie jak pakiet klimatyczny.

Do tych słów odniósł się w poniedziałek na Twitterze lider PO Donald Tusk. „Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską” – napisał. „W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść” – dodał.

Na ten wpis odpowiedział z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. „Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w Financial Times, a przewodniczący Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety, jak ten poniżej” – napisał na Twitterze.(PAP)

 

autorka: Aleksandra Rebelińska

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 + 16 =