PolitykaBudka do PiS: jesteście bandą patologicznych kłamców

Nasza Polska14 października, 20212 min

Jesteście bandą patologicznych kłamców – zwrócił się szef klubu KO Borys Budka do posłów PiS. Premiera Morawieckiego nazwał „hipokrytą, którego nie było w dziejach polskiego parlamentaryzmu”.

Po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego na mównicę sejmową z „wnioskiem formalnym” wyszedł szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Jego wystąpienie nie miało jednak wiele wspólnego z wnioskiem formalnym.

 

„Jeżeli pan panie premierze Morawiecki jest takim polskim patriotą, to dlaczego w rządzie trzyma pan ministrów, którzy głosowali przeciwko ratyfikacji, zdrajców Polski, jak pan powiedział. Ziobro, Wójcik, przecież to są te osoby, które głosowały przeciw” – mówił Budka, nawiązując do głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy, w którym klub KO się wstrzymał, co Morawiecki piętnował w swoim wystąpieniu.

 

„20 posłów PiS głosowało przeciw ratyfikacji. Ich pan nazywa zdrajcami? Pan jest takim hipokrytą, jakiego nie było w historii polskiemu parlamentaryzmu. Pan swój honor zaprzedał tylko temu, by przypodobać się faktycznie rządzącemu” – dodał.

 

„Nie chcecie polexitu? Możecie powtórzyć to tysiąc razy, ale waszym jedynym celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i maszerujecie na wschód” – krzyczał Budka. „Jesteście bandą patologicznych kłamców” – zwrócił się do posłów PiS. Dalszą wypowiedź przerwała mu marszałek Elżbieta Witek. (PAP)

 

autor: Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − 6 =