Partia Zieloni: Polska i Europa muszą być równe dla kobiet i dla mężczyzn

Magdalena Targańska3 października, 20212 min

Po pandemii Polska i Europa muszą być równe, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn – powiedziała w Łodzi na konferencji prasowej przewodnicząca partii Zieloni, posłanka Małgorzata Tracz. Aktywistki upiekły wegański tort w barwach UE, który pokroiły na dwie części.

Niebieski tort ze złotymi gwiazdami miał symbolizować całą Unię Europejską, którą zdaniem działaczek Partii Zieloni w równym stopniu powinni rządzić kobiety i mężczyźni. Podczas konferencji prasowej w Łodzi aktywistki podzieliły ciasto tylko na dwie równe części.

„Polska i Europa po pandemii muszą być równe, muszą być sprawiedliwe, muszą być zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn” – podkreśliła Tracz. „Domagamy się równych praw, domagamy się równych zarobków, domagamy się połowy urzędów, połowy obecności kobiet w życiu publicznym” – oświadczyła.

Tracz przypomniała, że w polskim sejmie jest 28 proc. kobiet, w senacie 24 proc., w polskiej delegacji do PE 35 proc., a w samorządzie – na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów – 10 proc. kobiet.

Przewodnicząca Partii Zieloni powiedziała, że Łodź, kiedyś miasto włókniarek, symbolizuje walkę kobiet o swoje prawa. (PAP)

 

Autor: Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk