Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie bez zagranicznych kibiców, 21-dniowa kwarantanna niezaszczepionych sportowców

Karol Kwiatkowski30 września, 20213 min

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego 2022 roku) odbędą się bez udziału kibiców spoza Chin – poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zapowiedziano też 21-dniową kwarantannę dla niezaszczepionych sportowców.

To ustalenia środowego spotkania Rady Wykonawczej MKOl, która obradowała wspólnie z delegatami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Ustalono na nim reguły, które mają na celu ograniczyć liczbę infekcji COVID-19 i będą obowiązywać w Chinach zarówno podczas igrzysk olimpijskich, jak i paraolimpijskich (4-13 marca).

„Te zasady powstały po szeroko zakrojonych konsultacjach z międzynarodowymi ekspertami oraz władzami Chin” – zapewniono w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej MKOl.

Jak poinformowano, każdy w pełni zaszczepiony na COVID-19 uczestnik imprez będzie zwolniony z kwarantanny, choć będzie podlegał licznym ograniczeniom dotyczącym przemieszczania się. Z kolei ci, którzy szczepionki nie otrzymali, będą musieli po przyjeździe przebyć 21-dniową kwarantannę. Wyjątkiem będą sportowcy, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych – ich przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

Bilety na zawody będą mogli zakupić wyłącznie kibice mieszkający na terenie Chin, którzy do tego spełnią szereg wymagań sanitarnych. Szczegółowe warunki nie zostały jeszcze ustalone, mają zostać opublikowane w listopadzie lub grudniu.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do przełożenia letnich igrzysk w Tokio z 2020 na 2021 rok. Z tej imprezy początkowo wykluczono także kibiców zagranicznych, a ostatecznie na areny nie wpuszczano nawet mieszkańców Japonii.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk