ZagranicaAustralia/ Brutalne interwencje policji wobec przeciwników restrykcji. „Wstydź się Australio!”

Karol Kwiatkowski26 września, 202112 min

„Wstydź się Australio!” – oburzeni brutalnością australijskiej policji internauci komentują w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy, które pokazują ofiary brutalnych interwencji australijskiej policji. 

Policja w Australii nie tylko atakuje demonstrantów podczas licznych protestów przeciwników restrykcji, ale również przechodniów i osoby, które spacerują bez maseczki.

„Witamy w Australii, Krainie Wolności!” – pisze internauta, który zamieścił w mediach społecznościowych film z brutalnej interwencji policji.

Podobnych i równie brutalnych filmów można znaleźć wiele. Poniżej publikujemy tylko kilka.

Na jednym z tych filmów widać jak australijska policja urządza regularne łapanki na osoby bez maseczek, wobec których stosuje się niczym nieuzasadnioną przemoc.

Kolejny film jest niezwykle brutalny. Policjant dusi kobietę, która nie miała maseczki.

W cywilizowanym świecie nie powinno mieć miejsca prawo pięści. W Australii niestety prawa człowieka są coraz częściej nieprzestrzegane przez lewicowy rząd i policję.

„Prawa powinny być przestrzegane i wzmacniane podczas pandemii, a nie porzucane” – powiedziała Elaine Pearson z Human Rights Watch. „Kilka ostatnich incydentów budzi poważne obawy, że policja Wiktorii podejmuje nadmierne lub nieproporcjonalne działania przeciwko podejrzanym o naruszenie restrykcji” – dodała.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Retro

    28 września, 2021 at 7:46 am

    Australian Lives Matter!!!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć − siedem =