Holandia / Badanie: Jedna czwarta Holenderek zaszła w ciążę mimo stosowania antykoncepcji

Nasza Polska26 września, 20212 min

Aż jedna czwarta Holenderek w wieku od 16 do 44 lat zaszła w ciążę pomimo tego, iż stosowały antykoncepcję – wynika z raportu firmy Organon Benelux, która przeprowadziła badanie w tej sprawie wśród tysiąca kobiet.

Wskaźnik nieplanowanych ciąż pozostaje wysoki na całym świecie. Każdego roku około 121 milionów kobiet zachodzi w nieplanowaną ciążę, informuje Organon Benelux w komunikacie prasowym.

Spośród kobiet, które zaszły w ciążę mimo stosowania różnych form antykoncepcji 25 proc. z nich zdecydowało się na aborcję.

40 proc. kobiet stosujących wcześniej pigułkę antykoncepcyjną zdecydowało się zrezygnować z tej formy zabezpieczenia ze względu na negatywne skutki uboczne.

Firma Organon Benelux, która jest jednym z wiodących producentów pigułek antykoncepcyjnych w Niderlandach wskazuje, że coraz więcej kobiet przestaje brać pigułki i przechodzi na wkładkę domaciczną lub używa prezerwatyw.

Według badania prawie połowa kobiet (43 proc.), które zaszły w nieplanowaną ciążę, twierdzi, że ciąża zmieniła ich życie na lepsze.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 4 =