Rzecznik KRRiT: jest wola, by zakończyć postępowanie ws. koncesji dla TVN24

Magdalena Targańska21 września, 20213 min

Jest wola wśród członków KRRiT, żeby zakończyć postępowanie ws. koncesji dla TVN24, ale czy się uda, tego nie jestem w stanie przewidzieć – powiedziała we wtorek PAP rzecznik prasowy KRRiT Teresa Brykczyńska.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r.

„Na pewno koncesja dla TVN24 będzie tematem dzisiejszego posiedzenia KRRiT. Jest wola wśród członków, żeby zakończyć to postępowanie, ale czy się uda, tego nie jestem w stanie przewidzieć” – powiedziała w rozmowie z PAP Brykczyńska.

Na pytanie, czy będzie przeprowadzone głosowanie ws. koncesji odpowiedziała: „niewykluczone”.

Zarząd TVN w lipcu br. złożył wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wyraził zgodę na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN24 także po 26 września, niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Senat odrzucił 9 września nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowelizacja trafi teraz znów pod obrady Sejmu.

Przyjęta przez Sejm 11 sierpnia nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, zdaniem jej autorów, posłów PiS, ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. W ocenie wielu obserwatorów, dziennikarzy i opozycji nowela jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. (PAP)

 

autor: Katarzyna Krzykowska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk