Rzecznik KRRiT: w czwartek dyskusja nad koncesją dla TVN24

Magdalena Targańska14 września, 20213 min

Na czwartek zaplanowano posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na którym odbędzie się dyskusja nad koncesją dla TVN24 – poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowy KRRiT Teresa Brykczyńska. Przyznała, że nie wie, czy w tej sprawie odbędzie się głosowanie.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r.

„W czwartek odbędzie się posiedzenie KRRiT. Koncesją dla TVN24 zajmujemy się teraz na każdym posiedzeniu. Nie wiem, czy będzie głosowanie, na pewno będzie w tej sprawie dyskusja” – powiedziała w rozmowie z PAP Brykczyńska.

Zarząd TVN w lipcu br. złożył wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wyraził zgodę na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN24 także po 26 września, niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Senat odrzucił w miniony czwartek nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowelizacja trafi teraz znów pod obrady Sejmu.

Przyjęta przez Sejm 11 sierpnia nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, zdaniem jej autorów, posłów PiS, ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. W ocenie wielu obserwatorów, dziennikarzy i opozycji nowela jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. (PAP)

 

autor: Katarzyna Krzykowska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk