Wiceprezydent Warszawy: rozpoczynamy akcję szczepień w szkołach

Magdalena Targańska13 września, 20212 min

Rozpoczynamy akcję związaną ze szczepieniami osób uprawnionych w warszawskich szkołach – podała w poniedziałek wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Jak wskazała, ponad trzy tys. osób zadeklarowało chęć zaszczepienia. „To nie tylko młodzież i ich rodziny, ale również pracownicy szkoły” – dodała.

„Niedawno rozpoczął się rok szkolny, wszyscy pragniemy, by toczył się on jak najdłużej w normalnym, stacjonarnym trybie” – przypomniała w poniedziałkowym wpisie na Facebooku wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

„Dziś rozpoczynamy akcję związaną ze szczepieniami osób uprawnionych w warszawskich szkołach” – poinformowała. „Ponad 3000 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia, to nie tylko młodzież i ich rodziny, ale również pracownicy szkoły” – dodała. Podkreśliła równocześnie, że szczepienia to jedyna szansa na uzyskanie zbiorowej odporności, a Miasto Stołeczne Warszawa cały czas szczepi wszystkich chętnych.

Szczegółowe informacje na temat szczepień w stolicy można znaleźć na stronie warszawaszczepi.pl.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne m.in. dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12. roku życia należy do ich opiekunów prawnych.

W poniedziałek na stronach rządowych podano, że liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko COVID-19 wynosi 36 749 445. W pełni zaszczepionych jest natomiast 19 106 619 osób.(PAP)

 

Autor: Daria Kania

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *