Niedzielski chwali akcję „Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina”

Karol Kwiatkowski31 sierpnia, 20213 min

Serdecznie dziękuję za inicjatywę „Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina”. Możemy walczyć z pandemią regulacjami, ale nic nie zastąpi dobrego przykładu. Dziękuję za tą społeczna odpowiedzialność – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski, na briefingu prasowym.

– Musimy sobie uświadomić, że epidemia się nie skończyła. Środki ostrożności mają bardzo duże znaczenie. Przez wakacje zapomnieliśmy trochę o zasadzie DDM. Teraz czeka nas więcej spotkań w pomieszczeniach zamkniętych. Maseczki chronią nas przed zakażeniem – tłumaczył minister i dodał: „Stosujmy zasadę DDM i szczepmy się przeciw COVID-19, żeby nie powtórzyły się scenariusze lockdownów”.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) wspólnie z właścicielami, wynajmującymi, zarządzającymi i najemcami promuje noszenie maseczek przez klientów w przestrzeni publicznej. Zachęca do tego akcją pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Projekt „Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina” ma na celu walkę z coraz powszechniejszym lekceważeniem przestrzegania zasad sanitarnych i istniejącego zagrożenia kolejną falą pandemii oraz wprowadzeniem obostrzeń.

– Przed nami powrót do szkół, intensyfikacja zakupów, zwiększenie aktywności. Dzisiaj niewiele może zrobić każdy samodzielnie, jednak jeśli razem wszyscy dostosujemy się do prostych zasad sanitarnych, to zwiększymy szansę na powstrzymanie fali pandemii, zmniejszenie liczby zachorowań. Obserwuję ludzi w różnych miejscach, także poza centrami. Niektórzy zapomnieli o zagrożeniu, może nie uświadamiają sobie niebezpieczeństwa. Jednak ono istnieje, jest bardzo realne. Wiemy, że zagraża nam kolejna fala pandemii, podobnie jak innym krajom – powiedział Jan Dębski, prezes PRCH.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *