IBRiS dla Polsatu: Zjednoczona Prawica – 35 proc. poparcia; KO – 24 proc.

Nasza Polska25 sierpnia, 20212 min

35 proc. wyborców oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę, a 24 proc. – na Koalicję Obywatelską – wynika z opublikowanego w środę sondażu IBRIS dla „Wydarzeń” Polsatu. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

Z sondażu przeprowadzonego 24 sierpnia przez IBRIS dla „Wydarzeń” Polsatu wynika, że PiS i Solidarna Polska jako Zjednoczona Prawica cieszą się łącznie 35 proc. poparciem. To o 2 pkt. proc. więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.

Koalicję Obywatelska popiera natomiast 24 proc. badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o 7 pkt. proc.

Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o 5 pkt. proc. mniej niż w czerwcu.

Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. wskazań (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.).

Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o 3 proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby – według IBRIS – 46 proc. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk