PolskaSzef MON: służba w Wojsku Polskim to zaszczyt, ale też stabilne zatrudnienie

Nasza Polska14 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Służba w Wojsku Polskim to zaszczyt, ale także stabilne zatrudnienie i godne uposażenie – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak, który w sobotę w Tomaszowie Mazowieckim zachęcał młodych ludzi do wstępowania do Wojska Polskiego.

„101. rocznica Bitwy Warszawskiej, święto Wojska Polskiego, które obchodzimy już od dziś – centralne uroczystości odbędą się jutro – obchodzimy pod hasłem +Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej+. Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby młodzi ludzie przystępowali do Wojska Polskiego” – mówił Błaszczak podczas uroczystości odsłonięcia na jednym z osiedli Tomaszowa Mazowieckiego muralu poświęconego polskim lotnikom.

„To naprawdę dobry wybór. To oczywiście zaszczyt, żeby służyć ojczyźnie, żeby służyć innym, ale też chciałem podkreślić, że to stabilne zatrudnienie i godne uposażenie, co również jest istotne dla każdego” – dodał minister, zachęcając też do odwiedzenia punktów rekrutacyjnych na piknikach wojskowych.

W Tomaszowie Mazowieckim – jak podał resort obrony – odsłonięciu muralu wykonanego w ramach konkursu MON towarzyszą nie tylko uroczystości, ale także lokalne akcje w przestrzeni otwartej np. wystawy militariów, „żywe lekcje historii”, pikniki, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych i koncerty. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 + dziesięć =