Papież: chrześcijaninowi potrzebne jest poczucie humoru

Nasza Polska13 sierpnia, 20212 min

Chrześcijaninowi potrzebne jest poczucie humoru; nie można brać wszystkiego serio – powiedział papież Franciszek uczestnikom Kongresu Życia Zakonnego Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Mówił też o potrzebie szacunku dla zwyczajów i tradycji wiernych.

W rozpowszechnionym w piątek przesłaniu wideo na kongres zorganizowany wirtualnie papież podkreślił, że chrześcijanin musi przeżywać życie z „pokojem, radością, poczuciem humoru”.

„Proście o tę łaskę” – zachęcał Franciszek.

Dodał: ” W adhortacji o świętości celowo umieściłem rozdział o poczuciu humoru. Jakie to smutne, kiedy konsekrowani mężczyźni i kobiety nie mają poczucia humoru i biorą wszystko na serio. Być z Jezusem oznacza być radosnym i mieć także zdolność do poczucia humoru, który daje świętość”.

W przesłaniu tym papież wyraził również opinię, że ideologia prowadzi do „złego wykorzystania liturgii”. Wtedy, wyjaśnił, nie liczą się ludzie.

Zauważył, że należy wchodzić w życie wiernych z szacunkiem dla ich zwyczajów i tradycji, starając się wypełnić misję „inkulturacji wiary i ewangelizacji kultury”. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk