ZagranicaNiemcy/ Przez pandemię nastolatkowie spędzają coraz więcej czasu w internecie; średnio 70 godz. tygodniowo

Karol Kwiatkowski13 sierpnia, 20212 min

Podczas pandemii koronawirusa niemieccy nastolatkowie korzystali z internetu znacznie częściej niż przed 2020 r. Badania firmy Postbank Youth Digital wykazały, że niemiecka młodzież spędza w sieci średnio 70,4 godz. tygodniowo.

Dla porównania, w 2019 r. korzystali z internetu przez 58 godz. w skali całego tygodnia.

DPA przekazała, że w badaniu przeprowadzonym w maju i czerwcu wzięło udział 1000 nastolatków. Młodzi respondenci podawali, że siedzieli przed ekranem średnio 3,6 godz. dziennie zarówno w 2020 r. jak i obecnym. W 2019 r. ta średnia wynosiła 2,5 godz.

Najwięcej czasu w sieci młodzież spędza używając smartfonów, czyli przez ok. 43,7 godz. tygodniowo. W 2020 r. korzystali z telefonów przez 40,9 godz. tygodniowo a w 2019 r. – 36 godz.

W przypadku nauki – nastolatkowie używali w tym celu najczęściej smartfonów (1,3 godz. dziennie), następnie laptopów (1,1 godz.), tabletów (0,7 godz.) i komputerów stacjonarnych(0,5 godz.).

Według Thomasa Broscha z Postbank Youth Digital, młodzież po pandemii będzie spędzała trochę mniej czasu przed ekranem ale smartfony nie stracą dla nich na znaczeniu. „Przede wszystkim dla młodych osób smartfon stał się rozwiązaniem typu +wszystko w jednym+ i jest wykorzystywany do wszystkich działań w sieci” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście + 16 =