Oficjalne dementi: szczepionki przeciw Covid-19 nie zmieniają ludzi w zombie

Nasza Polska11 sierpnia, 202113 min

To tylko fikcja – podkreślił na Twitterze współscenarzysta horroru science fiction „Jestem legendą” w odpowiedzi na pojawiające się w internecie teorie spiskowe, jakoby szczepionki przeciw Covid-19 zmieniały ludzi w zombie. W filmie prace nad lekiem na raka prowadzą do powstania wirusa, który zabija większość ludzi na Ziemi, a pozostałych zamienia w żądne krwi potwory.

Film z 2007 roku, w którym główną rolę zagrał Will Smith, opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym śmiercionośny wirus, stworzony przez przypadek przez naukowców podczas próby zmodyfikowania wirusa odry dla uzyskania leku na raka, zabił 99 proc. ludzi, a pozostałych zamienił w krwiożercze stwory.

Bohater Smitha gra wirusologa, który żyjąc na opustoszałym Manhattanie, pracuje nad stworzeniem lekarstwa dla zakażonych wirusem ludzi.

Tymczasem w mediach społecznościowych od kilku miesięcy krążą niepoparte faktami posty i memy, według których taki los podzielą osoby, które zaszczepią się przeciwko koronawirusowi. Część tych treści Facebook oznaczył jako dezinformujące – zwróciła uwagę BBC.

W zeszłym tygodniu dziennik „New York Times” donosił, że właściciel salonu optycznego w Nowym Jorku usiłował przekonać swoich pracowników, żeby się zaszczepili, ale „jedna z pracownic powiedziała, że obawia się to zrobić, bo w +Jestem legendą+ szczepionka spowodowała przemianę ludzi w zombie”.

W odpowiedzi na ten artykuł współscenarzysta filmu, Akiva Goldsman napisał na Twitterze: „O. Mój. Boże. Ja to zmyśliłem. To. Nie. Jest. Prawda”.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

One comment

  • iti

    11 sierpnia, 2021 at 1:44 pm

    Nie w zombie czyli „żywe trupy” tylko w zakrzepionych czyli w „,martwe trupy”.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk