Sasin: jestem przekonany, że zachowamy większość parlamentarną

Magdalena Targańska10 sierpnia, 20213 min

Zjednoczonej Prawicy uda się zachować większość parlamentarną – uważa wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin. We wtorkowej rozmowie na antenie TVP Info powiedział też, jego zdaniem większość posłów Porozumienia pozostanie w Zjednoczonej Prawicy.

„Jestem przekonany, że zachowamy większość parlamentarną, która pozwoli nam nie tylko rządzić, nie tylko trwać przy władzy, ale przede wszystkim przyjmować dobre rozwiązania, które zaproponowaliśmy w Polskim Ładzie” – zapewnił Sasin.

Według wicepremiera zdecydowana większość posłów reprezentujących Porozumienie pozostanie w Zjednoczonej Prawicy i nie są oni zainteresowani destabilizacją, upadkiem rządu czy wcześniejszymi wyborami.

Jego zdaniem scenariusz zakładający wcześniejsze wybory parlamentarne „jest całkowicie w tej chwili nieprawdopodobny”.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

Wśród powodów dymisji wicepremier Sasin wymienił m.in. kontestującą postawę wicepremiera Gowina wobec fundamentalnych propozycji społecznych i gospodarczych Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu zawartych w Polskim Ładzie.

„Na zmianach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie skorzysta 90 procent podatników; 23 milionów podatników to osoby, które albo zyskają, tych będzie 18 milionów, albo zmiany będą dla nich obojętne. Widać, że są to pozytywne zmiany dla Polaków” – powiedział Sasin.

Podkreślił, że krytyka, ze strony wicepremiera Gowina, nowych rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie, była całkowicie nieuzasadniona.

Dodał, że kolejną przyczyną dymisji była opieszałość w przygotowywaniu ustawowych rozwiązań dotyczących budownictwa, czyli dopuszczenia do realizacji domów o powierzchni do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia na budowę, co według Sasina, jest wielką szansą dla polskich rodzin na „własny kąt”.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk