PolskaPremier „poprosił” o przyspieszenie prac nad ustawą o mieszkaniach dla małżeństw poniżej 40. roku życia

Nasza Polska10 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Poprosiłem o przyspieszenie prac, tak aby w ciągu paru tygodni powstał projekt ustawy o gwarancji przez państwo wkładu własnego na zakup mieszkania dla małżeństw do 40. roku życia – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu na briefingu prasowym wskazywał, że Skarb Państwa stać na to, aby gwarantować wkład własny na zakup mieszkania dla młodych rodzin.

„To program, który ma skompensować ten odwieczny deficyt w Polsce – brak mieszkań, brak +czterech kątów+. To było i jest marzenie wielu młodych polskich rodzin, także tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia musieli za ocean czy kanał La Manche emigrować” – powiedział premier.

Dlatego – jak dodał – zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacji o przyspieszenie prac w tym zakresie. „Tak, żeby w krótkich paru tygodniach powstał całościowy projekt ustawy (…) o gwarancji wkładu własnego dla małżeństw do 40. roku życia” – zapowiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że propozycja będzie także zakładała wsparcie „na powiększenie mieszkania”. „Jak ktoś już ma swoje mieszkanie, spłaca kredyt hipoteczny(…), to żeby państwo też pomogło w polepszeniu standardu” – dodał szef rządu.(PAP)

autorzy: Karolina Kropiwiec, Jakub Borowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 + 9 =