GospodarkaPolitykaPremier: Zmieniamy system gospodarczy w kierunku społecznej gospodarki rynkowej

Nasza Polska10 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zmieniamy system gospodarczy w kierunku zapisanej w konstytucji społecznej gospodarki rynkowej – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Nasz wzrost podnosi wszystkie łódki i obejmuje też tych wykluczonych – podkreślał.

Sprawdza się model Rzeczpospolitej solidarnej i sprawiedliwej, a zarazem konkurencyjnej – oświadczył Morawiecki, proszony o komentarz do wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina, który stwierdził, że niektóre propozycje Ministerstwa Finansów w ramach tzw. Polskiego Ładu są „skrajnie socjalistyczne”.

Szef rządu dowodził, że „powolna zmiana systemu w kierunku prospołecznego, prorodzinnego, propracowniczego, przy jednoczesnym dbaniu o przedsiębiorców powoduje, że mamy system coraz bardziej efektywny”.

Morawiecki dowodził, że mamy jeden z najbardziej liberalnych i to „drapieżnie liberalnych” systemów podatkowych – system degresywny. Polega na tym, że im ktoś więcej zarabia, tym procentowo mniejszą kwotę płaci w formie podatku – tłumaczył, dowodząc, że to charakteryzuje „drapieżnie kapitalistyczne państwa Ameryki Łacińskiej”.

Jak dodał, przez politykę społeczną, jak programy 500+ czy „program proemerytalny”, zmienia się to w kierunku społecznej gospodarki rynkowej, czyli tego, co jest zapisane w konstytucji. „Odchodzimy od drapieżnych zasad w kierunku bardziej sprawiedliwych” – mówił.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć + jedenaście =