PolskaMarszałek Terlecki pozwala posłom PiS mieć inne zdanie w kwestii szczepień

Nasza Polska5 sierpnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Tak nie powinno być, ale posłowie mogą mieć swoje zdanie w różnych kwestiach – powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany, czy będą konsekwencje dla posłów PiS, którzy kwestionują szczepienia. Dodał, że liczy na to, że jednak większość Polaków się zaszczepi.

Terlecki był pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy w klubie PiS będzie dyscyplina i konsekwencje wobec tych, którzy kwestionują szczepienia lub zachowują się w tej sprawie dwuznacznie.

„To nieprzyjemne” – zauważył Terlecki.

Dopytywany o sprawę części posłów, w tym Janusza Kowalskiego i Anny Marii Siarkowskiej, którzy „flirtują” ze środowiskami antyszczepionkowców, szef klubu PiS stwierdził, że „tak nie powinno być oczywiście, ale posłowie mogą mieć swoje zdanie w różnych kwestiach”. „Ja nie słyszałem jakichś otwartych wypowiedzi po stronie antyszczepionkowej” – zaznaczył.

Chodzi między innymi o opisywaną przez media niedawną wizytę posłów Janusza Kowalskiego i Anny Siarkowskiej w Domu Dziecka w Nowym Dworze Gdańskim w sprawie szczepień dzieci przeciw COVID-19. Siarkowska założyła też Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu, w którym zasiada siedmiu posłów.

Terlecki pytany, czy na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 11 sierpnia, będzie projekt dotyczący możliwości sprawdzania przez pracodawcę, czy pracownicy są zaszczepieni, zaprzeczył. Dopytywany, czy to dlatego, że rząd się w tej sprawie rozmyślił, wicemarszałek Sejmu powiedział, że posiedzenie jest jednodniowe i „nie jest z gumy”. „Musimy ograniczyć liczbę spraw, które będą procedowane” – powiedział.

Na uwagę, że działania wobec antyszczepionkowców są „delikatnie rzecz ujmując niezbyt zdecydowane”, Terlecki odparł: „Liczymy wciąż na rozsądek i na to, że się jednak większość Polaków się zaszczepi”. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć − jeden =