ZagranicaUSA/ CDC: Osoby zaszczepione powinny nosić maseczki w pomieszczeniach. Powód? Delta wśród zaszczepionych

Karol Kwiatkowski27 lipca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zmieniając decyzję podjętą zaledwie dwa miesiące temu, Centers for Disease Control and Prevention ma zalecić we wtorek, że osoby zaszczepione na koronawirusa muszą nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Zmiana następuje po doniesieniach o rosnącej liczbie przełomowych infekcji wariantem Delta wirusa u osób, które były w pełni uodpornione. Jednak nowe wytyczne oznaczają ostry zwrot w stosunku do stanowiska agencji, która od maja twierdziła, że osoby zaszczepione nie muszą nosić masek w większości pomieszczeń zamkniętych.

Jeszcze w zeszłym tygodniu rzecznik agencji powiedział, że CDC nie planuje zmiany swoich wytycznych, chyba że nastąpiłaby znacząca zmiana w nauce. Urzędnicy federalni spotkali się w niedzielę wieczorem, aby przejrzeć nowe dowody, które mogły spowodować zmianę wytycznych – CNN poinformował we wtorek.

„Myślę, że to świetnie” – powiedziała dr Celine Gounder, specjalista chorób zakaźnych w Bellevue Hospital Center w Nowym Jorku, o nakazie noszenia maseczek przez osoby zaszczepione. Na podstawie tego, czego naukowcy uczą się o zdolności wariantu Delta do wywoływania przełomowych infekcji – powiedziała i dodała, że „jest to ruch we właściwym kierunku”.

Źródło: NY Times

Zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 3 =