ZagranicaRau: dla polskiego rządu sprawa reparacji wojennych nie jest zamknięta

Magdalena Targańska27 lipca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau przebywał we wtorek z jednodniową wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Pytany na konferencji prasowej m.in. o kwestie reparacji wojennych Niemiec dla Polski odpowiedział: „Dla rządu który reprezentuję, ta sprawa bynajmniej zamknięta nie jest”.

„Podkreślałem to w czasie rozmów z moim niemieckim odpowiednikiem panem ministrem Heiko Maasem, a dzisiaj także miałem okazję te kwestie podnieść” – zapewnił Rau. „Nie kryję, że podniesienie tego tematu spotkało się niekiedy z żywą i zasadniczo otwartą reakcją niektórych rozmówców” – powiedział minister.

„Natomiast nie spotkałem się dzisiaj z takim zaprzeczeniem, że ta kwestia po prostu nie istnieje. Tak więc stosunek moich rozmówców jest zróżnicowany i na pewno daje podstawy do rozpoczęcia procesu dalszych ustaleń” – stwierdził Rau.

W programie wizyty ministra Raua znalazło się spotkanie z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeublem, z wicekanclerzem Niemiec i ministrem finansów Olafem Scholzem oraz ze współprzewodniczącą Zielonych i kandydatką tej partii na kanclerza Annaleną Baerbock. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − dwa =