PolskaGliński: politycy i instytucje polityczne muszą być otwarci na postulaty młodych pokoleń

Magdalena Targańska22 lipca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pokolenia starsze, politycy, instytucje polityczne muszą być otwarci na postulaty młodych pokoleń – powiedział w czwartek przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotr Gliński na konferencji podsumowującej działalność Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

„Instytucja ta służy realizacji polityki pro młodzieżowej polskiego rządu. Od kilku lat nastąpiły istotne zmiany i reformy systemu współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi, w tym organizacjami młodzieżowymi, powstał Komitet ds. Pożytku Publicznego, Narodowy Instytut Wolności i szereg nowych programów m.in. programy wsparcia organizacji harcerskich, uniwersytetów ludowych oraz nowe programy wsparcia domów spotkań czy wsparcia rzemiosła” – mówił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Jego zdaniem, polityka młodzieżowa jest czymś szalenie ważnym. „Dlatego powołaliśmy urząd pełnomocnika rządu ds. młodzieży, którym jest minister Piotr Mazurek, powołaliśmy też radę ds. dialogu z młodym pokoleniem, która zapewnia bliższy kontakt środowisk młodzieżowych, ich postulatów, problemów z resortami, Radą Ministrów” – dodał. „To ciało po dwóch latach podsumowuje pierwszy etap swojego funkcjonowania. Ten system to nowe instytucje, które ułatwiają kontakt młodzieży z politykami, ale również uruchamiają i wzmacniają proces wychowania młodzieży do demokracji, kształtowania odpowiedzialnych postaw, angażowania się w życie publiczne” – tłumaczył. Jak dodał, oprócz nowych zwiększone zostały środki publiczne przeznaczone na działania pro młodzieżowe i działania młodzieży zrzeszonych w organizacjach pozarządowych.

Gliński podkreślił, że młode pokolenie to przyszłość Polski. „Współczesny świat to szereg wyzwań w zakresie kulturowym, cywilizacyjnym, technologicznym, społecznym i temu wszystkiemu musimy sprostać i musimy to robić razem z młodymi ludźmi. Pokolenia starsze, politycy, instytucje polityczne muszą być otwarci na postulaty młodych pokoleń, dlatego młodzi ludzie polityką młodzieżową zajmują się także w rządzie” – powiedział.(PAP)

 

Autor: Olga Łozińska, Iwona Pałczyńska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć − dwa =