PolskaRozpoczął się protest Strajku Kobiet przed Ministerstwem Edukacji i Nauki

Magdalena Targańska19 lipca, 20212 min

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w poniedziałek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Protestują przeciwko wizji polityki edukacyjnej ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Przed bramą ministerstwa zgromadziła się grupka osób. W rękach trzymają tęczowe flagi i tekturowe banery z hasłami „Wiedza, Bunt, Odwaga, Niezależność”. Na miejscu jest również kilka radiowozów. Niektórzy uczestnicy malują się tęczowymi farbami. Wznoszą też wulgarne okrzyki. Na razie protest przebiega spokojnie.

W manifestacji uczestniczą m.in Dorota Łoboda, radna Warszawy, Dominik Kuc, aktywista oraz przedstawicielki Warszawskiego i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Protestują przeciwko „indoktrynacji uczennic i uczniów, politycznemu sterowaniu szkołami wszelkimi metodami z prawem karnym włącznie, ciepłym dyrektorskim posadom dla fanatyków religijnych, sprowadzaniu samorządów do roli woźnych i centralizacji systemu”. Protestujący oświadczają też, że nie zgadzają się na przejęcie edukacji „przez fundamentalistów religijnych”. (PAP)

 

Autorki: Marta Stańczyk, Natalia Kamińska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × jeden =