Morawiecki: Dotrzymywać słowa – to nasza podstawowa polityka

Magdalena Targańska10 lipca, 20212 min

Trzeba skończyć z pseudoobietnicami. Nasza podstawowa polityka to dotrzymywać słowa – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Zgierza (woj. łódzkie).

Prezes Rady Ministrów podczas wizyty w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu (woj. łódzkie) prezentował m.in. założenia Polskiego Ładu wobec kultury fizycznej i sportu. Po konferencji prasowej wyszedł przed halę sportową i rozmawiał z mieszkańcami Zgierza.

Szef rządu mówił o ogromnej szansie, jaką stwarza Polski Ład i o ogromnym zaangażowaniu rządu w realizację programu. „Trzeba skończyć z mówieniem +nie da się+, trzeba skończyć z pseudoobietnicami. Nasza podstawowa polityka to dotrzymywać słowa” – podkreślił Morawiecki. „Polski Ład to obietnica stworzenia przynajmniej pół miliona nowych miejsc pracy” – zaznaczył.

Premier powiedział, że jeszcze bardziej niż dobre wyniki gospodarcze cieszy go społeczny aspekt zmian, które zapoczątkowało 5 lat temu Prawo i Sprawiedliwość. „Ta polityka doprowadziła do przywrócenia godności ludziom. To jest demokracja godności” – zaakcentował.

Po wizytach w Zgierzu, a wcześniej w Łowiczu premier Morawiecki pojechał na południe regionu łódzkiego. Szef rządu ma być gościem XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie.(PAP)

 

Autor: Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk