PolskaZatrzymano pijanego i agresywnego 34-latka, który opiekował się dzieckiem

Nasza Polska9 lipca, 20212 min

W Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) obezwładniono pijanego mężczyznę, który opiekował się swoim 4-letnim synem. Trzymając go na rękach 34-latek zachowywał się agresywnie. 4-latkiem zaopiekowała się babcia – podała rzeczniczka rawskiej policji mł.asp. Agata Krawczyk.

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (Łódzkie) zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się dzieckiem. O zagrożeniu – jak poinformowała rzeczniczka – funkcjonariusze dowiedzieli się od świadków. Pijany mężczyzna był z 4-letnim synem na placu zabaw.

„W trakcie interwencji, znany funkcjonariuszom z wcześniejszych konfliktów z prawem 34-letni mieszkaniec Rawy, trzymając swoje dziecko na rękach, zachowywał się agresywnie” – podkreśliła Krawczyk. „Nie wykonywał poleceń mundurowych, ubliżał im i groził pozbawieniem życia” – relacjonowała. „Przerażony zachowaniem swojego ojca 4-latek prosił policjantów, by to oni wzięli go na ręce. W tej sytuacji funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, a jego syna przekazali pod opiekę babci” – podała.

34-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie między innymi za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 1 =