PolskaKosiniak-Kamysz za segregacją sanitarną: Jeżeli ktoś się nie zaszczepi, będzie miał lockdown całkowity

„Całkowity lockdown” dla niezaszczepionych, możliwość normalnego funkcjonowania dla zaszczepionych – wprowadzeniem takich zasad prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby zachęcać do szczepień na COVID-19. 

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) pytany był przez „Super Express” m.in. o to, czy w obliczu wariantu delta koronawirusa jest za tym, żeby obowiązkowo szczepić przeciwko COVID-19.

„Ja mam radykalne stanowisko w tej sprawie i jestem zwolennikiem tego, żeby szczepienia były obowiązkowe” – powiedział. Przypomniał, że dzięki szczepieniom zapomniano o takich chorobach zakaźnych jak polio, dur brzuszny czy gruźlica albo odra. Ta ostatnia – jak stwierdził wicemarszałek – niestety wraca do nas z powodu utraty odporności populacyjnej.

„Jestem pewien, a statystyki i liczby są najlepszym argumentem, że jeśli nie będziemy się szczepić, to te choroby będą wśród nas. Teorie antyszczepionkowe trafiły pod strzechy i niezrozumiałe jest dla nas milczenie Kościoła i proboszczów w tej kwestii. Powinni być na pierwszej linii frontu” – dodał.

W Polsat News prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany, czy popiera pogląd Zgorzelskiego. – Coraz więcej osób tak mówi u nas w środowisku – odparł.

– Ja bym dał taką zachętę, ja jestem zawsze zwolennikiem zachęcania, nawet takiego pokazania dobrodziejstwa tego – kontynuował.

– Ja bym powiedział tak: jeżeli ktoś się zaszczepi, to nie będą go obowiązywały żadne lockdowny, będzie mógł normalnie funkcjonować – oświadczył Kosiniak-Kamysz.

– Jeżeli ktoś się nie zaszczepi, to będzie miał lockdown całkowity – dodał.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • iti

  7 lipca, 2021 at 11:08 am

  Mokre sny faszystowskiego kretyna o totalitaryzmie…. nawet ameba ma prawo marzyć.

  Odpowiedz

 • Semperfi

  7 lipca, 2021 at 11:22 am

  Znajdzie się duża grupa ludzi, którzy i tak nie zaszczepią się mimo przymusowi. Zejdziemy do podziemi, będziemy żyć jak w Mad Maxie. Dopiero politykom otworzą się oczy, jak będzie wojna. Ziszczą się filmy sf. Tego chyba wszyscy chcą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × cztery =