PolitykaKlub senacki PiS bez szefa. Marek Martynowski zrezygnował w ramach protestu

Nasza Polska6 lipca, 20212 min

Rezygnuję z funkcji szefa klubu senackiej części Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS – oświadczył na prywatnym Facebooku senator Marek Martynowski. Informację potwierdziła PAP rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska nie komentując tej decyzji.

„Informuję, że z dniem 6 lipca 2021 rezygnuję z funkcji szefa klubu senackiej części Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS” – napisał w piśmie skierowanym do szefa Klubu marszałka Ryszarda Terleckiego.

Zdjęcie pisma umieścił pod wpisem, w którym zastrzega, że wyjaśnił motywy decyzji w rozmowie z Terleckim i nie będzie więcej jej komentował.

Zaznaczył jedynie, że rezygnacja to skutek niedzielnego wyboru sekretarza generalnego partii.

„+Walka+ z nepotyzmem w naszych szeregach (patrz: niedzielny wybór sekretarza generalnego) skutkuje moją rezygnacją z funkcji szefa klubu PiS w Senacie i wiceprzewodniczącego KP PiS” – napisał Martynowski.

„Jednocześnie oświadczam, że nie będę więcej komentował mojej decyzji, z którą zaznajomiłem szczegółowo szefa klubu PiS, Pana Prof. Ryszarda Terleckiego, licząc na refleksję ze strony kierownictwa naszej formacji” – dodał.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 + dziewiętnaście =