PolitykaBudka się wygadał! Wiadomo kto będzie kandydatem opozycji na prezydenta!

Nasza Polska6 lipca, 20212 min

Rafał Trzaskowski ma duże kompetencje, to naturalny kandydat całej opozycji na prezydenta, nadaje się także na premiera – ocenił we wtorek wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

„Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski, jeżeli tylko taka będzie jego wola, będzie wygrywał wybory. W jakiej formule? Do wyborów mamy dwa i pół roku” – powiedział Budka we w Polsat News.

„Dla mnie jest naturalnym kandydatem całej opozycji na prezydenta Polski. To jest człowiek, który ma na to +wszelkie papiery+. Ma papiery również żeby być premierem. To jest człowiek o bardzo dużych kompetencjach” – dodał.

Argumentował, że Trzaskowski, który jako prezydent największego miasta w Polsce „zarządza olbrzymim zasobem ludzkim i olbrzymim budżetem”, jest także „najbardziej popularnym politykiem opozycji, z największym zaufaniem”.

„Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski to najmocniejsza nasza karta, gdy przyjdzie czas wyborczy. W jakiej formule? Donald Tusk wczoraj powiedział: nikt nie będzie Rafałowi Trzaskowskiemu narzucał roli, którą ma odegrać” – powiedział Budka.

W sobotę Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego PO; rezygnację złożyło także dwoje wiceprzewodniczących. Rada Krajowa PO wybrała na wiceprzewodniczących Budkę i Tuska, któremu powierzono wykonywanie obowiązków szefa partii.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiem + 3 =