PolskaAdam Niedzielski podziękował kard. Nyczowi za wsparcie akcji szczepień przeciw COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował we wtorek metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za wsparcie akcji szczepień przeciw COVID-19.

„Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię” – napisał na twitterze szef resortu zdrowia.

W piątek w Lublinie Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że spada zainteresowanie szczepieniami i jak określił „potrzebny jest nowy impuls”. „Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc” – ocenił. Poinformował jednocześnie, że prowadzone są w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła, ale nie chciał zdradzać szczegółów.

W poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przesłał do wszystkich proboszczów archidiecezji warszawskiej list z prośbą, by zaapelowali do wiernych o szczepienie się – poinformowało we wtorek biuro prasowe archidicezji.

Hierarcha wskazał, że szczepienie jest wyrazem „odpowiedzialności za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego”.

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności” – napisał kard. Nycz.

Poinformował, że „przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień”. „Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją” – wskazał metropolita warszawski.

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

W lutym papież zaapelował o zapewnienie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi, nie według kryteriów ekonomicznych, lecz przy uwzględnieniu potrzeb wszystkich. W kwestii zdrowia nie może rządzić „logika zysku” – zaznaczył.

Wielu polskich biskupów już się zaszczepiło. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × cztery =