PolskaZieloni: Tusk obiecał traktować koalicjantów jak równych sobie

Magdalena Targańska6 lipca, 20213 min

Donald Tusk obiecał traktować koalicjantów w KO jak równych sobie i lojalnie, zamierza też szanować różnice między nami – mówili po spotkaniu z Donaldem Tuskiem szefowie Zielonych Małgorzata Tracz i Wojciech Kubalewski.

Nowy p.o. szefa PO Donald Tusk spotyka się we wtorek z liderami partii tworzących Koalicję Obywatelską, a także z przedstawicielami KO we władzach parlamentu – marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. Spotkał się m.in. z współprzewodniczącymi Zielonych Małgorzatą Tracz i Wojciechem Kubalewskim.

„Bardzo dobre spotkanie, ustaliliśmy sporo rzeczy dotyczących działalności klubu, choć my jako Zieloni nie mieliśmy wielkich zastrzeżeń. Widzimy, że Donald Tusk rozumie, że w niektórych głosowaniach Zieloni będą się różnić od całego klubu, szczególnie w kwestiach mocno związanych z programem Zielonych” – powiedziała dziennikarzom po spotkaniu Tracz.

Wyjaśniła, że chodzi np. o takie ustawy jak piątka dla zwierząt, gdzie Zieloni głosowali indywidualnie w ramach klubu KO.

„Przyjazna rozmowa, bardzo dobrze ją oceniamy” – zaznaczyła.

„Odniosłem takie wrażenie, że Donald Tusk zamierza traktować swoich partnerów politycznych jak równych sobie, lojalnie i zamierza szanować różnicę, jakie są między nami. Przy czym podkreślił, byśmy w ramach klubu KO skupili się na tych sprawach, które nas łączą, co jest bardzo mądre, bo dużo więcej nas łączy niż dzieli” – mówił Wojciech Kubalewski.

Tracz zaznaczyła, że Tusk zgodził się, iż „wszystkie partie opozycyjne, także te tworzące Koalicję Obywatelską, musza rozwijać swoją agendę”. „Dla nas priorytetem jest agenda klimatyczna, będziemy podróżować po Polsce z zielonym planem odbudowy podobnie, jak teraz szef PO podróżuje po Polsce” – powiedziała.

„W regionach każda partia będzie realizować swoją agendę. Tylko wzmocnione partie w ramach KO wytworzą synergię, która sprawi, że kolejne wybory obecna opozycja wygra” – dodała Tracz. (PAP)

 

autor: Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + dziesięć =