PolskaJustyna Socha wydała oświadczenie w związku z jej zatrzymaniem na policyjnym „dołku”

Justyna Socha została zatrzymana w sobotę przez policję podczas próby wejścia na festiwal rockowy, na który wstęp miały tylko osoby po szczepieniu. Liderka STOP NOP została zwolniona w niedzielę.

Festiwal Rock na Bagnie organizowany w Goniądzu na Podlasiu był przewidziany jako impreza tyllko dla osób zaszczepionych.
– Po południu policjanci zostali poproszeni przez organizatora imprezy masowej w Goniądzu o interwencję wobec osoby, która próbowała wtargnąć na teren imprezy masowej bez biletu i nie stosowała się do poleceń ochrony. Podczas interwencji nie reagowała także na polecenia policjantów, w tym odmówiła podania danych osobowych – powiedziała cytowana przez bialystokonline.pl Elżbieta Zaborowska z podlaskiej policji.
Oświadczenie Justyny Sochy:
„Postawiono mi zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący wtargnięcia na teren imprezy masowej (art. 60 ust. 1a). Wycofano się z art. 161 k.k. Zgodnie z regulaminem organizatora impreza była przeznaczona tylko dla osób zaszczepionych i to stanowiło podstawę odmowy udziału.
W następstwie wezwana została policja i bezzasadnie zastosowała środki przymusu bezpośredniego (przymus fizyczny, przetrzymywanie w kajdankach ok. 5 godzin, niezasadne 3 x krotne rewizje osobiste, odmowa interwencji w mojej sprawie, straszenie postępowaniem przyspieszonym).
Niestety bezprawna segregacja ludzi jest faktem pomimo, że Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w rezolucji 2361 (2021) wzywa państwa członkowskie i Unię Europejską m.in., by: „7.3.1. upewnić się, że obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest nakazane i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli nie chce zrobić tego sam; 7.3.2. zapewnić, że nikt nie jest dyskryminowany z powodu braku szczepienia ze względu na możliwe zagrożenie dla zdrowia lub niechęć do szczepień”.
Dziś złożyłam zawiadomienie dotyczące bezprawnego zmuszania do określonego zachowania, nieuzasadnionej dyskryminacji.
Teraz rozumiem co czuły osoby bezprawnie zatrzymane za domaganie się wolności słowa, w tym dla lekarzy i naukowców, manifestujące 24.10.2020 i zatrzymane za udział w Marszu o Wolność przeciwko nieuzasadnionym rządowym obostrzeniom. Niech te doświadczenia prowadzą nas do wolności i prawdy 🙏✌️
Wszystkim Wam dziękuję za ogromne wsparcie i Waszą pomoc w trudnych chwilach🙏✌️
Justyna Socha”
Fotorelacja z incydentu – Luka & Maro:
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 + siedem =