PolskaMinisterstwo Zdrowia/ Wariant Delta. Kwarantanna nawet dla zaszczepionych

Sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J – powiedział w Polsat News rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Andrusiewicz był pytany, czy osoby z kontaktu z zakażonymi wariantem Delta, mimo zaszczepienia, kierowane są na kwarantannę. – W tej chwili na świecie cały czas rozpoznajemy wariant delta, widzimy zwiększoną transmisyjność, ta zakaźność jest mniej więcej od 50 do 60 proc. zwiększona, stąd też sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną J&J. Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę – powiedział rzecznik.

Skomentował to Paweł Basiukiewcz, lekarz: „W ten sposób nigdy nie wrócimy do normalności. Nie ma rzeczywistości „zero risk”. Ozdrowieńcy i osoby zaszczepione mają zdecydowanie niższe ryzyko infekcji, takie postępowanie to dalszy demontaż tkanki społecznej. #sanitaryzm„.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 − dziewięć =