PolitykaPolskaW niedzielę konwencja programowa Konfederacji

W niedzielę w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji. Zostanie na niej przedstawiony nowy program ugrupowania pod nazwą „Polska na nowo”, który ma być „wizją Polski po lockdownie” i odpowiedzią na rządowy program „Polski Ład”.

Konwencja programowa Konfederacji z udziałem jej liderów – Krzysztofa Bosaka, Jakuba Kuleszy, Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikkego rozpocznie się o godz. 12 w warszawskim parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego. Politycy zaprezentują poszczególne części programu pod nazwą „Polska na nowo”.

Na konwencji ma również zostać zainaugurowana seria organizowanych przez Konfederację imprez, które odbędą się w popularnych turystycznych miejscowościach na terenie całego kraju pod hasłem „Wakacje z Konfederacją”. Trasa potrwa do 7 sierpnia i obejmie ponad 30 miejscowości.

„Polska na nowo” to, jak podkreślają politycy Konfederacji, kompleksowa wizja Polski „po lockdownie”. „To po pierwsza wizja Polski pocovidowej, tego co należy naprawić, co w ciągu ostatniego roku uległo olbrzymiej zapaści” – powiedział PAP rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk. Podkreślił również, że będzie to odpowiedź na rządowy program „Polski Ład”.

Program Konfederacji, który zostanie przedstawiony w niedzielę, składa się z pięciu filarów: spraw podatkowych, cen, edukacji, opieki zdrowotnej oraz państwa prawa. Jak podkreślali politycy ugrupowania, to w dużej mierze postulaty, które Konfederacja od jakiegoś czasu powtarza i które są z ugrupowaniem od początku.

W rozmowie z PAP przewodniczący sejmowego koła Konfederacji Jakub Kulesza zapowiedział, że przedstawi pierwszy punkt programu, dotyczący polityki fiskalnej, który „związany będzie z obniżką bądź likwidacją wielu podatków”. Ocenił, że będzie „najbardziej właściwa recepta, by ulżyć przedsiębiorcom zduszonym przez lockdown”.

„Nasz program dotyczyć będzie wizji Polski po lockdownie; to będzie wyjście z kryzysu, jaki nam zgotował rząd wprowadzając lockdown” – podkreślił poseł.

Krzysztof Bosak powiedział PAP, że podczas konwencji zostaną również poruszone kwestie funkcjonowania ochrony zdrowia oraz edukacji w okresie popandemicznym. „Lockdown wywrócił ochronę zdrowia do góry nogami i jednym z naszych postulatów jest powrót do normalnej pracy ochrony zdrowia. Niepokoją nas informacje o tym, że różne oddziały zamiast być otwierane, to są zamykane; a to są informacje, który płyną prawie cały czas z różnych części kraju” – zaznaczył poseł.

Zwrócił również uwagę, że zdaniem Konfederacji także system edukacji powinien po wakacjach wrócić do normalnej pracy „bez żadnej segregacji sanitarnej i paraliżowania normalnej pracy i nauki”.

Jak dodał, politycy Konfederacji przedstawią w niedzielę również swoją ocenę obecnej sytuacji politycznej. „Bez wątpienia jest właściwy moment na to, by wyrazić swoją ocenę na temat całości sceny politycznej” – ocenił Bosak.

Według organizatorów niedzielna konwencja ma przyjąć formę otwartego wydarzenia na świeżym powietrzu, połączonego z „piknikiem rodzinnym”. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia − 11 =