Duchowość25 września: Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela

Maronicka Fundacja Misyjna zaprasza na Ogólnopolski Dzień Skupienia Czcicieli Świętego Szarbela. Są one skierowane do wszystkich, które pragną zatrzymać się nad tajemnicą własnego powołania i przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób: ze świętym Szarbelem! Spotkanie z udziałem bp. Andrzeja Siemieniewskiego oraz libańskich mnichów maronickich z Sanktuarium Świętego Szarbela w Libanie zaplanowano na 25 września 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 

Tematem kolejnego ogólnopolskiego spotkania czcicieli św. Szarbela są słowa: „Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie” (Ef 4, 4). Są one skierowane do wszystkich, które pragną zatrzymać się nad tajemnicą własnego powołania i przeżyć ten czas w wyjątkowy sposób: ze świętym Szarbelem!

Organizatorzy – bp Siemieniewski, Maronicka Fundacja Misyjna w Polsce oraz Zakon Libański Maronicki – podkreślają, iż mają nadzieję, iż hasło to oraz wspólne czuwanie w Licheniu, pozwolą, w duchu jedności i powszechnego braterstwa, pełniej odkryć duchowe przesłanie świętego eremity dla Kościoła w Polsce.

„Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenia, którego celem jest pogłębiona formacja, integracja oraz budowanie braterskich relacji między czcicielami Świętego Szarbela, przyniesie wielkie owoce dla Kościoła katolickiego i obfitość łask w życiu wszystkich uczestników” – podkreślają organizatorzy na stronie Maronickiej Fundacji Misyjnej w Polsce.

W programie przewidziano m.in.: wystąpienia zaproszonych gości, wspólne modlitwy, Eucharystię celebrowana w obrządku maronickim, adorację oraz okazję do czuwania przed relikwiami Świętego Szarbela. W tym dniu w duchu łączność z Papieżem oraz wszystkich patriarchów katolickich będzie wspólną modlitwę za pokój na Bliskim Wschodzie. W spotkaniu wezmą udział w spotkaniu są: bp Andrzej Siemieniewski, biskup ordynariusz diecezji legnickiej; o. Charbel Beyrouthi OLM, mnich Zakonu Libańskich Maronitów, były Przeor Klasztoru Świętego Marona w Annai – Sanktuarium Świętego Szarbela w Libanie.

Szczegóły wydarzenia oraz bliższe informacje na temat możliwości wzięcia w nim udziału można znaleźć na stronie wydarzenia: https://maronici.pl/2021.

(Maronicka Fundacja Misyjna)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × trzy =