PolitykaKomitet Polityczny PiS zapoznał się z koncepcją zmian w statucie partii

Nasza Polska1 lipca, 20212 min

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała PAP, że w czwartek przed południem odbyło się spotkanie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Komitet przyjął sprawozdanie finansowe oraz zapoznał się z koncepcją zmian w statucie ugrupowania – oświadczyła.

„To było statutowe spotkanie Komitetu Politycznego, na którym została podjęta uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego partii” – poinformowała PAP rzeczniczka PiS po zakończeniu posiedzenia.

Dodała, że podczas spotkania poruszano też inne bieżące tematy. „Członkowie Komitetu Politycznego w ramach przygotowania do sobotniego kongresu statutowo-wyborczego zapoznali się m.in. z koncepcją zmian, jakie mają zostać wprowadzone” – powiedziała Czerwińska.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania.

W trakcie kongresu mają zostać przyjęte też zmiany w statucie ugrupowania. Przewidują one m.in., że ze struktury organizacyjnej PiS zniknie stanowisko Szefa Komitetu Wykonawczego. Na to miejsce – ponownie – pojawi się funkcja Sekretarza Generalnego partii; stanowisko to funkcjonowało do października 2009 r.; najprawdopodobniej obejmie je obecny szef KW PiS Krzysztof Sobolewski. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Mateusz Roszak, Edyta Roś

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 4 =