ZagranicaIndie/ Iwermektyna ma być rozprowadzana profilkatycznie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19

Rząd stanu Uttarakhand ogłosił, że tabletki Iwermektyny będą rozprowadzane wśród wszystkich obywateli stanu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19 – donosi India Today. Wcześniej taką decyzję podjęły stany Goa i Karnataka.

Rząd stanu Uttarakhand będzie rozprowadzał wśród mieszkańców stanu Ivermectin, lek przeciwpasożytniczy, jako lek zapobiegający rozprzestrzenianiu się Covid-19, powiedział wysoki rangą urzędnik.
Ogłoszenie rządu Uttarakhand następuje po tym, jak stany Goa i Karnataka wydały podobne decyzje.
Rząd zalecił iwermektynę jako „chemioprofilaktykę masową”, aby skutecznie kontrolować wzrost infekcji Covid-19.
Zgodnie z zarządzeniem, tabletki 12 mg leku zostaną rozprowadzone w zestawie dla wszystkich rodzin za pośrednictwem departamentu zdrowia.

Tabletki Ivermectin powinny być przyjmowane przez osoby dorosłe i osoby powyżej 15 roku życia dwa razy dziennie przez trzy dni po śniadaniu i kolacji. Jedna osoba będzie zatem potrzebowała sześciu tabletek, a czteroosobowa rodzina będzie potrzebować 24 tabletek. Dlatego każdy zestaw będzie zawierał dwa tuziny tabletek.
Dzieci w wieku od 10 do 15 lat przyjmują tylko jedną tabletkę dziennie, natomiast dzieci w wieku od 2 do 10 lat mogą przyjmować lek wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Tabletki nie można podawać dzieciom poniżej drugiego roku życia, kobietom w ciąży i cierpiącym na choroby wątroby.

Zestaw będzie zawierał wskazówki dotyczące przyjmowania leku i dawkowania dla różnych grup wiekowych.

Minister zdrowia stanu Goa, Vishwajit Rane, powiedział w poniedziałek, że wszystkie osoby powyżej 18 roku życia otrzymają lek Ivermectin niezależnie od ich statusu chorobowego, aby zmniejszyć liczbę zgonów z powodu COVID-19.

Rane powiedział, że ludzie będą otrzymywać Ivermectin 12 mg przez pięć dni, ponieważ panele ekspertów z Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Japonii wykazały statystycznie istotne zmniejszenie śmiertelności, czasu wyzdrowienia i likwidacji wirusa u pacjentów z COVID-19 leczonych tym lekiem.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia WHO ostrzega przed stosowaniem iwermektyny w leczeniu COVID-19. „Bezpieczeństwo i skuteczność są ważne przy stosowaniu jakiegokolwiek leku w nowym wskazaniu. WHO odradza stosowanie iwermektyny w leczeniu COVID19, z wyjątkiem badań klinicznych” – powiedziała Soumya Swaminathan.

Jednak regularne stosowanie doustnego leku przeciwpasożytniczego może znacznie zmniejszyć ryzyko zarażenia się COVID-19, zgodnie z badaniami dokonanym przez naukowców, którzy twierdzą, że lek może pomóc w zakończeniu pandemii.

Źródło: India Today

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + 8 =