PolskaDr Afelt: Szczepionki powinny być obowiązkowe

Karol Kwiatkowski30 czerwca, 20212 min

Moim zdaniem szczepionki powinny być obowiązkowe. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie – mówiła w TVN24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Zespołu Doradczego ds. COVID-19 przy Polskiej Akademii Nauk.

– Mam nadzieję, że już teraz z naszymi dziećmi w wieku 12 lat i więcej pójdziemy do punktów szczepień. Sytuacja jest niepokojąca – mamy wyszczepione 30 proc. populacji ludzi dorosłych. To zbyt mało, by uniknąć fali jesiennej – ostrzegała Afelt.

– Przypomnijmy proszę ogromną liczbę zgonów wynikającą nie tylko z zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, ale również zgony tych osób, które ze względu na ograniczenie dostępu do systemu ochrony zdrowia – mówiła nawiązując do drugiej i trzeciej fali pandemii.

– Moim zdaniem szczepionki powinny być obowiązkowe. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie – mówiła też dr Afelt.

– Szczepienie wszystkich tych, którzy mogą się zaszczepić, jest obowiązkiem moralnym każdego z nas – przekonywała też dr Afelt. – Nie żyjemy w społeczności, która jest izolowana, mamy gospodarkę do utrzymania. Jeśli rozpędzimy falę zakażeń i znów zamkniemy gospodarkę – co dalej? – pytała Afelt.

– Dbajmy o dystans, o prawidłowe noszenie maseczki, o dezynfekcję dłoni – nawet, gdy jesteśmy zaszczepieni, ale w naszym towarzystwie jest osoba niezaszczepiona – apelowała dr Afelt.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście − dwanaście =