PolskaTerlecki o ustawie antysitwowej: jest do przyjęcia przez nas; nie będzie tu problemów

Magdalena Targańska30 czerwca, 20212 min

Tzw. ustawa antysitwowa jest w Sejmie i jest ona do przyjęcia przez nas, więc myślę, że nie będzie tu problemów – mówił w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Kukiz’15 uzależnia poparcie Polskiego Ładu od przegłosowania m.in. tego projektu.

Dziennikarze pytali w środę Terleckiego w Sejmie o tzw. ustawę antysitwową, w kontekście zapowiedzi polityków Kukiz’15, że dopóki ustawa nie przejdzie przez Sejm, nie będą popierać Polskiego Ładu.

„Ona jest w Sejmie. Myślę, że przejdzie, ona jest do przyjęcia przez nas, więc myślę, że nie będzie tu problemów” – odparł Terlecki.

Na przełomie maja i czerwca Kukiz’15 i PiS podpisały umowę o współpracy programowej. Pierwszym efektem porozumienia było wpłynięcie do Sejmu – w pierwszych dniach czerwca – projektu tzw. ustawy antykorupcyjnej, czyli nowelizacji m.in. Kodeksu karnego. Pod projektem podpisali się posłowie Kukiz’15 oraz PiS i koła Polskie Sprawy.

Proponowane w projekcie ustawy antykorupcyjnej rozwiązania nowelizują szereg ustaw, m.in. Kodeks karny, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ustawę o partiach politycznych oraz ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Głównym celem projektu jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski, Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 5 =