ZagranicaRosja/ Policja rozpędziła protest przeciwników obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19

Nasza Polska26 czerwca, 20212 min

Policja w Moskwie rozpędziła w sobotę demonstrację przeciwników obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi, zwołaną przez Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej (KPRF). Zatrzymanych zostało ponad dziesięć osób – podał dziennik „Kommiersant”.

W proteście według dziennika uczestniczyło około tysiąc osób. Demonstracja odbywała się w formie spotkania z deputowanym Walerijem Raszkinem, który reprezentuje KPRF w niższej izbie parlamentu Rosji, Dumie Państwowej. Policja interweniowała pod koniec zgromadzenia. Nie podała przyczyny zatrzymań. Według portalu Otwarte Media (Open Media) policjanci zabierali do radiowozów osoby z flagami KPRF i tych, którzy próbowali przeciwstawiać się zatrzymaniom.

W Rosji od początku czerwca raptownie rośnie liczba zakażeń na Covid-19, za co – według władz – odpowiada rozprzestrzeniający się wariant Delta koronawirusa. Władze kilkunastu regionów, w tym Moskwy, zarządziły faktyczny obowiązek szczepień. Przejść tę procedurę powinno co najmniej 60 proc. pracowników niektórych branż, głównie usług i handlu.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × 4 =