ZagranicaNiemcy zaczynają szczepienia w kościołach i meczetach

Nasza Polska26 czerwca, 20212 min

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn ogłosił w sobotę, że rząd będzie dysponował tak dużą liczbą dawek szczepionek przeciwko Covid-19, że obywatele będą mogli się szczepić m.in. w kościołach, meczetach i w centrach miast.

Agencja Reutera podała, że celem rządu niemieckiego jest zaszczepienie co najmniej 80 proc. populacji w jak najkrótszym czasie, żeby zapobiec rozprzestrzenieniu się wariantu Delta. W pierwszym tygodniu lipca władze dostarczą 5 mln dawek centrom szczepień. Poinformowano również, że Moderna ma podwoić zapowiadaną dostawę dawek preparatu przeciwko koronawirusowi do Niemiec.

Ułatwienie dostępu do szczepień, poprzez organizowanie ich m.in. w świątyniach, ma zachęcić te osoby, które mają wątpliwości.

Spahn powiedział, że nie zużyto wciąż setek dawek preparatów od AstraZeneki i Johnson & Johnson, ponieważ Niemcy wolą szczepić się Pfizerem. W kraju od początku kampanii zaszczepiła się jedna trzecia populacji. Według berlińskiego instytutu im. Roberta Kocha (RKI), 53 proc. z zaszczepionych otrzymało jedną dawkę.

W sobotę w Niemczech odnotowano 593 przypadki zakażenia koronawirusem oraz 68 zgonów związanych z Covid-19. Od początku pandemii zaraziły się 3 726 172 osoby z czego zmarło 90 746. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście + dziewięć =