PolitykaPolskaPremier: Polakom nigdy nie brakowało wiary w to, że możemy być realną siłą na arenie dziejów

Nasza Polska26 czerwca, 20213 min

Polakom nigdy nie brakowało wiary w to, że możemy być realną siłą na arenie dziejów; dzisiaj oprócz tej wiary mamy też narzędzia i możliwość realizacji naszego wielkiego marzenia; jesteśmy bliżej tego celu także dzięki dziedzictwu Solidarności Walczącej – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę szef rządu otrzymał Srebrny Krzyż Solidarności Walczącej. W późniejszym wpisie na Facebooku dziękował za odznaczenie. „Dziękuję za ten Krzyż. Jestem z niego bardzo dumny. Jeśli mogę go nosić – to tylko jako skromny żołnierz tamtych czasów” – napisał.

Dodał, że „nam Polakom nigdy nie brakowało wiary w to, że możemy być realną siłą na arenie dziejów”. „Ale dzisiaj oprócz tej wiary mamy też narzędzia i możliwość realizacji naszego wielkiego marzenia. Jesteśmy bliżej tego celu także dzięki dziedzictwu Solidarności Walczącej” – podkreślił.

„Mój ojciec, Kornel Morawiecki, tak pisał o tym nadrzędnym celu i kierunku poszukiwań lepszego świata w roku 1980: +Wolna demokratyczna Polska, ale też Polska sprawiedliwa, która zapewnia właściwie miejsce każdemu obywatelowi do rozwoju, do realizacji. Polska, która uczy się też współpracy pomiędzy sobą, bo tego nam na pewno brakuje+” – wskazał premier.

Premier Morawiecki wyraził też przekonanie, że stowarzyszenie Solidarności Walczącej ma szansę przyczynić się do tego, by „ludzie dobrej woli, których przecież jest więcej w Polsce, byli zaczynem integracji i walki o idee solidarności, solidaryzmu i sprawiedliwej Polski w nadchodzących dekadach”. „I tego nam wszystkim życzę” – dodał.

Solidarność Walcząca powstała w czerwcu 1982 r. we Wrocławiu w wyniku rozłamu w Regionalnym Komitecie Strajkowym NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk. Jej nadrzędnym celem programowym było odzyskanie niepodległości i obalenie komunistycznej władzy. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − piętnaście =