Od godz. 10 w Łodzi rusza punkt szczepień dla bezdomnych

Karol Kwiatkowski20 czerwca, 20213 min

W niedzielę w Łodzi rozpoczyna się akcja szczepień dla osób bezdomnych. Specjalny punkt szczepień czynny od godz. 10 do godz. 18 zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej. W Łódzkiem jest już ponad 1,7 mln zaszczepionych minimum jedną dawką.

W niedzielę w Łodzi zaplanowano akcję szczepienia osób bezdomnych. Zorganizowany przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.

Punkt będzie działał w niedzielę 20 czerwca od godz. 10 do godz. 18. Stosowane będą jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson.

„Szczepienia są dla wszystkich osób zainteresowanych zaszczepieniem się, a w szczególności dla osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie Łodzi” – podano w urzędowym komunikacie.

„Przeciw COVID-19 będą mogły się zaszczepić zarówno osoby posiadające jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość, znające swój numer PESEL, jak i ci, którzy nie mogą okazać się żadnym dokumentem. Ta druga grupa jednak nie zostanie odnotowana w systemie, ani nie otrzyma poświadczenia szczepienia” – poinformował rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski. Dodał, że akcja zostanie powtórzona także w następną niedzielę 27 czerwca.

Ponad 1,7 mln mieszkańców woj. łódzkiego przyjęło dotychczas minimum jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 – podano w sobotę na oficjalnej stronie służb ochrony zdrowia. To o ponad 77 tys. osób więcej niż w minioną środę 16 czerwca.

Całkowicie zaszczepionych było do soboty 677 tys. mieszkańców regionu łódzkiego. Przez ostatnie cztery dni przybyło ok. 53 tys. takich osób.

W kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła 26,2 mln, a całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,9 mln osób.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 168 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 8 w regionie łódzkim. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk