ME 2021 – kibice pod hotelem w Sopocie: zróbcie Szwedom polski potop

Magdalena Targańska20 czerwca, 20213 min

Około 300 kibiców czekało w niedzielę pod Hotelem Marriott Resort & Spa w Sopocie na polskich piłkarzy wracających z Sewilli po zremisowanym 1:1 meczu mistrzostw Europy z Hiszpanią. „Dziękujemy!” – skandowali. Nie zabrakło też życzeń. „Zróbcie Szwedom polski potop” – prosili fani.

Odjeżdżających w piątek przed południem do Sewilli na spotkanie z Hiszpanami kadrowiczów żegnało więcej pilnujących terenu wokół obiektu policjantów niż kibiców. W niedzielę te proporcje znacząco się zmieniły.

Pod hotelem na drużynę narodową czekało około 300 osób – sporo z nich przybranych było w biało-czerwone barwy.

Na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie reprezentacja wylądowała o godz. 14.33 i od razu dwoma autokarami i dwoma busami, tradycyjnie w asyście policyjnych radiowozów na sygnale, udała się do swojej sopockiej bazy podczas mistrzostw Europy.

Podjeżdżających piłkarzy kibice powitali okrzykami „Dziękujemy!, dziękujemy!”, a za chwilę zaintonowano „Polska, biało-czerwoni”.

Jeden z fanów zabrał ze sobą megafon, dzięki czemu lepiej mógł przekazać zawodnikom swoje życzenie. „Dziękujemy i prosimy o mobilizację. Podziękujcie Szwedom za potop i zróbcie im w środę polski potop” – wykrzyczał.

Resztę dnia piłkarze mogli poświęcić na odpoczynek i regenerację po spotkaniu z Hiszpanią, bowiem sztab szkoleniowy odwołał zaplanowany tego dnia treningz. Na Polsat Plus Arenie Gdańsk biało-czerwoni ćwiczyć będą dopiero w poniedziałek przed południem.

W środę o godz. 18 na zakończenie rywalizacji w grupie E Polska zagra w Sankt Petersburgu ze Szwecją. Tylko zwycięstwo daje podopiecznym trenera Sousy awans do 1/8 finału. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia + trzy =