DuchowośćKulturaPolskaBiskup Schneider odwiedził Polskę. Wygłosił wykład na zaproszenie wydawnictwa 3DOM

Nasza Polska15 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W sobotę 12 czerwca nasze zaprzyjaźnione Wydawnictwo 3DOM odwiedził biskup Athanasius Schneider. Niemiecki duchowny rzymskokatolicki znany jest ze swych wypowiedzi na rzecz obrony tradycji Kościoła. Duchowny wygłosił wykład w murach częstochowskiego Wydawnictwa. O czym dokładnie wypowiadał się biskup Schneider?

Duchowny poruszył kwestię rosnącego w siłę zamętu w doktrynie Kościoła oraz przenikającym niepostrzeżenie do wspólnoty modernizmie. W czasie przemówienia nie mogło zabraknąć także pytania o bardzo aktualny problem, związany z przyjęciem szczepionki w momencie, kiedy kłóci się to z naszą moralnością. Duchowny wypowiedział się również w sprawie aborcji, podkreślając że wykorzystywanie nienarodzonych płodów jest jedną z najbardziej przerażających form kanibalizmu.

Biskup Schneider odwiedził Częstochowę, by przewodniczyć uroczystej Mszy Pontyfikalnej z błogosławieństwem i konsekracją dziewicy w kaplicy jasnogórskiej. Warto dodać, że wydarzenie to było czymś wyjątkowym – tego typu Msza w kaplicy jasnogórskiej ostatni raz sprawowana była ponad pół wieku temu, natomiast ostatni jednostkowy przypadek konsekrowania dziewicy zgodnie z tym obrzędem, w oparciu o papieski indult, miał miejsce niemalże sto lat temu.

Książkę bp Athanasiusa Schneidera – Christus Vincit. Tryumf Chrystusa nad mrokami czasów można kupić w sklepie Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/17762-bp-athanasius-schneider-christus-vincit-tryumf.html

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście + siedemnaście =