Naćpani rodzice opiekowali się trzymiesięczną córką

Nasza Polska13 czerwca, 20213 min

Młode małżeństwo z Międzyrzeca Podlaskiego (Lubelskie), będąc pod wpływem narkotyków, opiekowało się 3-miesięczną córką. Rodzice usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Zarzut narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przedstawiła prokuratura 23-letniemu mężczyźnie i jego 20-letniej małżonce z Międzyrzeca Podlaskiego.

„W minionym tygodniu policjanci powiadomieni zostali przez pracownicę ośrodka pomocy społecznej o małżeństwie, które prawdopodobnie sprawuje opiekę nad kilkutygodniowym dzieckiem znajdując się pod wpływem środków odurzających” – przekazała w niedzielnym komunikacie kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, wszystko wskazywało na to, że rodzice dziewczynki są pod wpływem narkotyków. Od pary pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Tam również trafiła 20-latka. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

„W trakcie interwencji policjanci ujawnili dodatkowo biały proszek. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. W miejscu zamieszkania zabezpieczyli tytoń, jak też maszynkę do produkcji wyrobów tytoniowych i gotowy już produkt” – dodała Salczyńska-Pyrchla.

W sobotę para usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Mężczyzna odpowiadać będzie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru. O dalszym losie małżeństwa zadecyduje sąd. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + jeden =