Dr Błochowiak o pandemii COVID-19: Dziś wiemy na pewno, że był to fake news

Karol Kwiatkowski13 czerwca, 20212 min

– Dziś wiemy na pewno, że był to fake news – powinniśmy odrobić lekcję z historii, że coś podobnego jest możliwe – powiedział dr Mariusz Błochowiak, redaktor cyklu książek Fałszywa pandemia podczas sobotniej debaty wieńczącej część Tygodnia Życia i Wolności poświęconą zdrowiu.

Dr Błochowiak omówił pojęcie pandemii i przymniał pierwotne rozumienie pandemii jako nie tylko nowego, szybko rozprzestrzeniającego się patogenu, ale przede wszystkim wywołującego śmiertelność wysoko ponadprzeciętną. Stwierdizł, że jak pokazały wszystkie dostępne dane, śmiertelność taka nie miała miejsca w przypadku epidemii COVID-19, a nazwanie jej pandemią stało się możliwe dzięki zmianie definicji „pandemii” przez Światową Organizację Zdrowia w roku 2009.

Dr Błochowiak rozróżnił „prawdziwe pandemie i zarazy”, takie jak dżuma, czy lokalne pandemie eboli od „pandemii fałszywych”, takich jak świńska grypa ogłoszona w 2009 roku przez WHO. – Dziś wiemy na pewno, że był to fake news – powinniśmy odrobić lekcję z historii, że coś podobnego jest możliwe – ostrzegł.

Źródło: PCH24.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − jeden =